Sapanca Otelleri

Sıralama:

Sapanca

ROOM ROOM BUTIK MOTEL

Room Only

Standart Oda - Ro

Detaylar

150,00

Sapanca

Sapanca Aqua Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Oda İade Edilemez

Detaylar

300,00

Sapanca

DEL LAGO LUXURY HOTEL BY SARACOGLU

Oda Kahvaltı

Classic Room - Oda Ve Kahvalti-Nr

Detaylar

499,95

Sapanca

CABIR DELUXE HOTEL SAPANCA

Yarım Pansiyon

Standart Oda

Detaylar

937,50

Sapanca

Ng Sapanca Wellness & Convention

Yarım Pansiyon

Superior Oda

Detaylar

1.031,25 948,75

%8

İndirim

1689 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Sapanca

NG Enjoy

Yarım Pansiyon

Deluxe Oda

Detaylar

1.031,25 948,75

%8

İndirim

Sapanca

Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort

Yarım Pansiyon

Deluxe Oda

Detaylar

1.031,25 948,75

%8

İndirim

Sapanca

Richmond Nua Wellness - Spa

Oda Kahvaltı

Superior Oda

Detaylar

1.566,00
537 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Sapanca Otelleri

Sapanca, Sakarya’ya bağlı ve şehrin batısında yer alan bir ilçedir. Sakinliği ve doğal güzellikleri ile bilinen Sapanca, son dönemlerde fazlasıyla talep görmektedir. Doğal güzelliklerinden farklı olarak derin bir tarihe de sahip olan Sapanca, milattan sonra 378 yılında Britinya Krallığı tarafından yerleşim yerine dönüştürülmüştür. 1075 yılından sonra bölge genelinde Anadolu Selçuklu Devleti ile Türkleşme başlamıştır. Zamanla farklı devletlerin yönetimine geçen Sapanca, günümüzde de çok sayıda doğa güzelliğe ve tarihi yapıtlara ev sahipliği yapmaktadır.

Sapanca’da Ne Yenir?

Sapanca’ya gidildiğinde Sakarya’ya ait olan yöresel yemekler tadılmalıdır. Yoğurtlu yeşil erik, kabaklı lahmacun, Adapazarı böreği, kabak tatlısı, ıslama köfte, bulgur çorbası ve de cevizli lahana kesinlikle tadılması gereken eşsiz lezzetlerden yalnızca birkaçıdır.

Sapanca'da Neler Yapılır?

Sapanca’ya gidildiğinde keyifli bir şekilde vakit geçirmek oldukça kolaydır. Sapanca’nın doğal güzelliklerinden faydalanırken, aynı zamanda tarihi dokusu da detaylı olarak incelenebilmektedir. Sapanca Gölü gibi ünlü yerlerin çevresinde konumlanmış olan Sapanca otelleri sayesinde dolu dolu tatil geçirmek mümkündür. Alınan otel hizmetleri ile birlikte Sapanca’nın her türlü özelliği öğrenilebilmekte ve şehrin çeşitli güzelliklerinden faydalanılmaktadır.

Sapanca’da Gezilecek Yerler

Sapanca’ya gidildiğinde Sapanca Gölü ziyaret edilmeden ilçeden ayrılmamak gerekmektedir. Gölün tamamı yüksek tepeler ve ormanlar ile çevrelenmiş durumdadır. Gölün etrafında konumlanmış olan Sapanca otelleri ile göl manzarasından en iyi şekilde faydalanmak mümkündür. Ulaşım imkanının kolay olmasından dolayı da bölge genelindeki oteller tercih edilebilmektedir. İstanbul’da yaşayan kişilerin bir kaçış olarak gördüğü Sapanca Gölü’ne birkaç saat içerisinde ulaşmak mümkündür.

Sapanca Gölü’ne yakın konumu ile bilinen Maşukiye’ye de her dönem sayısız ziyaretçi akın etmektedir. Doğanın tüm güzelliklerinin sunulduğu köyde Sapanca otelleri vasıtası ile doğal ve huzurlu bir şekilde zaman geçirilebilmektedir. Hafta sonu tatili, otellerin rehberlik etmesi ile birlikte keyifli bir şekilde tamamlanabilmektedir. Doğal güzelliklerden farklı olarak Rüstempaşa Camii de ziyaret edilebilmektedir. Tarihi dokuyu içerisinde barındıran cami, Kanuni Sultan Süleyman devrinde yaptırılmıştır.

Özel Günler ve Festivaller

Her yıl Haziran ayının ikinci haftasında Geyve Kiraz Festivali düzenlenmektedir. Sapanca Soğucak Yayla Şenlikleri, Uluslararası Halk Oyunları Festivali, Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları ve Kırkpınar Yaz Festivali de düzenli olarak Sapanca’da gerçekleştirilen festivallerden birkaçıdır.


Sapanca Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica