Sıralama:

Nevşehir

Sanitas Thermal Suites Hotel

Half Board

Standart Oda

Detaylar

135,30

Nevşehir

Divaisib Termal Resort Hotel & Spa

Half Board

Standart Oda

Detaylar

155,00 139,50

%10

İndirim

155 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 5

Nevşehir Otelleri

İç Anadolu Bölgesinin en önemli ve mistik şehirlerinden biri olan Nevşehir, her yıl sayısız turisti ağırlayan nadir yerlerden biridir. Bu kadar çok ilgi görmesinden dolayı Nevşehir otelleri de kapsamlı konaklama çalışmalarını sürdürmektedir.

Birçok yeraltı şehri bulunan Nevşehir’de özellikle Peribacaları popülerdir. Bu nedenle Nevşehir otelleri de mimari yapılarını kentin doğal yapısına benzetmeye çalışmıştır. Sayısız gezilecek yeri bulunan şehre, her mevsim birçok ziyaretçi gelmektedir.

Nevşehir’in her köşesinde birçok tarihi kalıntı vardır. Bu özel yerleri gezmeniz için kentte birkaç gün konaklamanız gerekir. Bunun için Nevşehir otelleri sizlere kaliteli ve konforlu hizmetler sunar. Her bütçeye uyan otellerden birini tercih edebilirsiniz.

Nevşehir'de Ne Yenir?

Kentte sebze üretimi çok fazladır. Buna bağlı olarak da yöresel Nevşehir lezzetlerinin büyük bir kısmını sebze yemekleri oluşturmaktadır. Sebze yemekleri ile beraber et yemekleri de restoranlarda başköşede yer almaktadır. Nevşehir’deki en meşhur lezzetler şunlardır: Ayva dolması, soğanlama, dıvıl, serdi pilavı, ağdolazı, fırında çömlek eti, mantı ve düğün çorbasıdır.

Nevşehir'de Neler Yapılır?

Nevşehir’de en popüler aktivitelerin başında balon turları gelir. Kapadokya ilçesini gökyüzünden izlemek istiyorsanız, bu turlara mutlaka katılmalısınız. Bunun dışında Peribacalarında jeep safari turlarına da katılabilirsiniz.

Göreme ve Üçhisar ilçelerinde yamaç paraşütü aktivitesi popülerdir. Göreme Milli Parkında ise kültür turlarına çıkabilirsiniz. Son olarak Zamantı bölgesine düzenlenen günübirlik rafting turlarına katılabilirsiniz.

Nevşehir'de Gezilecek Yerler?

 - Güvercinlik Vadisi: Kapadokya ilçesine bağlı olan Güvercinlik Vadisi, 4100 metre uzunluğu ile en uzun vadi unvanına sahiptir. Uçhisar Kasabası sınırları içerisinde yer alan bu vadiyi mutlaka gezmelisiniz.

 - Göreme Açık Hava Müzesi: Kilise ile manastır kalıntılarının yoğun olduğu bir bölgedir. Karanlık Kilisesi, Yılanlı Kilise, Tokalı Kilise, Elmalı Kilise gibi yerler, Göreme’nin Açık Hava Müzesi’nde en fazla ziyaret edilen yerlerdendir.

 - Derinkuyu: Bir yeraltı şehri olan Derinkuyu, merkeze 29 km mesafededir. 8 katlı olan yeraltı şehrinde ahır, yemekhane ve mutfak bölümleri bulunmaktadır.

Özel Günler ve Festivaller

Mayıs ayında düzenlenen Cappadox Festivali, Temmuz aylarında düzenlenen Kozaklı Termal Kaplıca Festivali ve Kaymak Festivali gibi eğlenceler, şehrin güzelliklerini yansıtan özel günlerdir.


Nevşehir Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

  • Peşin Fiyatına9 Taksit
  • Peşin Fiyatına9 Taksit
  • Peşin Fiyatına9 Taksit
  • Peşin Fiyatına9 Taksit
  • Peşin Fiyatına9 Taksit
  • Peşin Fiyatına9 Taksit
  • Peşin Fiyatına9 Taksit
  • Kredi Kartı ile Online Ödeme
  • EFT ve HAVALE ile Ödeme
  • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
25 Years
Yandex.Metrica