Manisa Otelleri

Sıralama:
Sorunuz

Manisa Otelleri

Hem doğası hem de eşsiz kaplıcaları ile popüler olan Manisa, kalabalıktan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği ilk yerlerden biridir. Şehzadeler şehri olarak da bilinen kenti ziyarete gelen kişiler için Manisa otelleri konaklama hizmeti vermektedir. Stresini atmak ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşılmaktadır.

Sayısı her geçen gün artan Manisa otelleri, şehre gelen yerli ve yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlamaktadır. Otellerde çeşitli aktiviteler düzenlenerek misafirlerin tatilleri daha eğlenceli hale getirilir.

Her keseye uygun konaklama hizmeti sunan Manisa otelleri, şehrin hem merkezinde hem de otoyol üzerinde bulunmaktadır. Beklentilerinizin üzerinde bir hizmet sağlayan otellerde iş ya da tatil amaçlı konaklayabilirsiniz.

Manisa'da Ne Yenir?

Manisa denildiği zaman yiyecek anlamında öncelikle Manisa mesir macunu akıllara gelir. Çeşitli baharat ve bitkilerin karıştırılması ile elde edilen macunun birçok hastalığa faydası vardır. Zengin bir mutfağı bulunan Manisa’da odun köfte, Manisa kebabı, Alaşehir kapaması ve ekmek dolması gibi lezzetleri de mutlaka denemelisiniz.

Manisa'da Neler Yapılır?

Manisa’nın merkezinde yer alan ve eski zamanlarda yaptırılmış olan Yeni Han’ı mutlaka gezmelisiniz. Han’ın içerisinde yer alan ve tarihi görüntüsü ile ilgi çeken dükkânlarda alışveriş keyfi çıkarabilirsiniz. Daha sonra Kula ilçesinde yer alan ve Osmanlı mimari yapısı ile dikkatleri üzerine toplayan evleri gezebilirsiniz.

Kula’daki Emre Köyünde bulunan Yunus Emre Türbesini gezebilirsiniz. Spil dağında piknik yaparak sevdikleriniz ile beraber eğlenceli dakikalarınıza bir yenisini eklemeden dönmeyin. Son olarak, kaplıcaları ile popüler olan Manisa’daki şifalı suları görmeniz önerilir.

Manisa'da Gezilecek Yerler?

 - Manisa Kalesi: Şehrin sembollerinden biridir. Hangi dönemde yapıldığı bilinmese de, 13.yüyzyıldan kalma olduğu biliniyor. Hem iç kale hem de dış kale olmak üzere iki bölümden yapılan kalede Spil Dağının doğal görüntüsünü izleyebilirsiniz.

 - Manisa Kaplıcalar: Şifalı suları ile popüler olan Manisa’ya kadar gittiyseniz, mutlaka kaplıcaları gezmelisiniz. Özellikle Salihli ilçesinde bulunan Kurşunlu kaplıcaları ile Turgutlu ilçesinde bulunan Urganlı kaplıcalarını gezmelisiniz.

Özel Günler ve Festivaller

Manisa kültürünü ve insanlarını daha yakından tanımak için düzenlenen festivallere katılabilirsiniz. Bunlardan biri Manisa Mesir Macunu Festivali, diğeri ise Akhisar’daki Zeytin Hasadı Şenliğidir.

Manisa Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica