Sıralama:

Ankara / Kızılcahamam

Çam Thermal Resort & Spa Convention Center

Yarım Pansiyon

Standart Oda

Detaylar

310,00
1208 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Ankara Kızılcahamam Otelleri

Termal turizm merkezlerinden biri olan Kızılcahamam, Ankara’nın en önemli ilçelerinden biridir. Termal turizmin gelişmiş olması nedeni ile Kızılcahamam otelleri arasında termal özelliği olan otellerin sayısı fazladır. Birçok özel yeri keşfetmeniz için en ideal yerlerden biridir.

Ankara’ya 82 km mesafede olan Kızılcahamam otelleri, konaklama ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamaktadır. Özellikle ormanlar ile dolu olan Kızılcahamam ilçesinde, yemyeşil doğanın içerisinde huzurlu anlar geçirebilirsiniz.

Turistlerin yoğun ilgisini gören Kızılcahamam otelleri, termal bölgeleri ile yabancı ve yerli turistlerin ilgisini çekmektedir. Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek Kızılcahamam’da sağlıklı ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Kızılcahamam'da Ne Yenir?

Ankara’nın bir ilçesi olan Kızılcahamam’da Ankara lezzetleri görülmektedir. Et yemekleri, çorbalar, hamur işleri özellikle ön plandadır. Kızılcahamam’a gidenlerin miyane çorbası, aş çorbası, oğmaç aşı, yumurtalı köfte, Ankara tavası, efelek dolması, gözleme ve cızlama gibi lezzetleri denemesi önerilir. Bunun dışında, Kızılcahamam restoranlarında ızgara, kebap, balık, etli yemekler ve döner gibi lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Kızılcahamam'da Neler Yapılır?

Kızılcahamam termallerine girerek şifalı sularda vakit geçirebilirsiniz. Kızılcahamam’ın en gözde aktivitesi olan termal şifalı sular ile bazı hastalıklarınızın tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz. Kültür turlarına katılarak Kızılcahamam’ın en özel yerlerini gezebilirsiniz. Çamlıdere ve Eğrekkaya barajlarında piknik yapabilirsiniz. Bunun dışında kamp ve trekking eğlencelerine katılabilirsiniz.

Kızılcahamam'da Gezilecek Yerler?

 - Soğuksu Milli Parkı: Kızılcahamam ilçesinin en popüler yerlerinden biridir. Tatilinizin en keyifli anlarını burada geçirebilirsiniz. Bu alanda sıcak ve soğuk su kaynakları yer alır. Bu nedenle her mevsim gezmek için uygundur. Milli Parkın içerisinde Kızılcahamam otellerinden bazıları bulunmaktadır.

 - Abacı Peribacaları: Kapadokya’yı andıran Abacı Peribacaları, Başören köyünde bulunmaktadır. Doğal oluşumları ile dikkat çeken ve yoğun ilgi gören bu alanı mutlaka gezmelisiniz.

 - Alicin Manastırı: Tarihi manastır özelliği ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Alicin Manastırı, Kızılcahamam gezilerinde mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında gelir. Sümela Manastırını andıran bu güzel alanı gezmeniz önerilir.

Özel Günler ve Festivaller

Kızılcahamam’da her yıl Temmuz aylarında gerçekleştirilen Kızılcahamam Su Festivali ve bunun gibi diğer eğlencelere katılarak Kızılcahamam gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.


Kızılcahamam Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica