Sıralama:
Sorunuz
185 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Kırklareli Otelleri

Farklı birçok aktivitenin yapılabildiği Kırklareli otelleri, kentin merkezinde yoğun olarak konumlanmıştır. Tarihi zenginliği ile daima göz dolduran Kırklareli, her mevsim gezginlerin uğradığı yerlerden biridir.

Hem doğanın hem de tarihin aynı anda sunulduğu Kırklareli otelleri, huzurlu ve konforlu bir tatil geçirmeniz için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Kentin İstanbul’a yakın olması, her dönem ziyaretçilerin gelmesini sağlamaktadır.

Her bütçeye hitap eden konaklama seçenekleri sunan Kırklareli otelleri, aileniz ve sevdikleriniz ile beraber unutamayacağınız bir tatil fırsatlarını ayağınıza getiriyor. Denize girmek, dinlenmek ve güneşlenmek için en ideal seçimlerden biridir.

Kırklareli'nde Ne Yenir?

Kırklareli kentinde et ve süt ürünleri oldukça popülerdir. Bunda hayvancılığın gelişmiş olmasının etkisi büyüktür. Ayrıca denize yakın bir şehir olduğu için balık lezzetlerine de ilgi büyüktür. Yemek çeşitleri arasında hamur işleri ön plandadır. Ayrıca sebze ile meyvelerin de önemli bir yeri vardır. Soğan aşı, kapama, sulu kaçamak, tas kebabı, sebzeli gerdan gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Kırklareli'nde Neler Yapılır?

Kırklareli civarında doğal köy kahvaltısı yapılabilecek birçok yer bulunmaktadır. Bu yerlerden birinde kahvaltı yaparak güne merhaba diyebilirsiniz. Daha sonra kamp yapmak isterseniz Demirköy ve Kıyıköy Kastro’yu ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yerlerde denize de girebilirsiniz. Dereköy Ormanları civarında bisiklet turuna çıkabilirsiniz.

Kırklareli'nde Gezilecek Yerler?

 - Kıyıköy Kastro: Bir tarafı deniz, diğer tarafı göl manzarası sunan Kıyıköy Kastro, kamp yamak için en ideal yerlerden biridir. Bu alanda hem denize girebilir hem de kamp kurarak mangal keyfi çıkarabilirsiniz.

 - Kanlıgeçit Höyüğü: Kırklareli şehrinin tarihe ışık tutan yerlerinden biri olan Kanlıgeçit Höyüğü 1981 yılında tespit edilmiştir. Kırklareli’nde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir.

 - İğneada: Longoz ormanları ile popüler olan İğneada, dünya genelinde eşi benzeri bulunmayan bir doğaya sahiptir. Şehir merkezine 93 km mesafede bulunan İğneada, yılın her döneminde ziyaret edilmeye uygundur. Yoğun ilgi gören yerlerden biri olduğu için otel sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Özel Günler ve Festivaller

Kırklareli’nde düzenlenen çeşitli festivaller ve şenliklere katılarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Karagöz Kakava Festivali, Karahıdır Kiraz Şenlikleri gibi organizasyonlar bunlardan birkaçıdır.

Kırklareli Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica