Kaş Otelleri

Sıralama:

Kas / Kaş

XANTHOS BOUTIQUE HOTEL PATARA

Oda Kahvaltı

Triple Room-Nr

Detaylar

20,45 183,44

Kas / Kaş

VILLA HOTEL TAMARA

Oda Kahvaltı

Standart Room-Nr

Detaylar

56,25 504,56

Kas / Kaş

KAS PENINSULA GARDENS HOTEL

Oda Kahvaltı

Upper Roof Oda

Detaylar

75,00 672,75

Kas / Kaş

Hera Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

133,34 113,34

%15

İndirim

335 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Kas / Kaş

Kaş Artemis Otel

Oda Kahvaltı

Kara Tarafı Ekonomik Oda

Detaylar

172,50

Kas / Kaş

Saylam Suites

Oda Kahvaltı

İptal Edilemez Deniz Manzaralı Junior Suite

Detaylar

180,00
167 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Kas / Kaş

Club Hotel Barbarossa Kaş

Oda Kahvaltı

İptal Edilemez Deniz Manzaralı Standart Oda

Detaylar

256,50
913 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Kas / Kaş

Mavilim Otel

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

294,12

Kas / Kalkan

Asfiya Sea View Hotel

Oda Kahvaltı

Superior Oda Deniz Manzara

Detaylar

533,34 453,34

%15

İndirim

212 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Kaş Otelleri

Kaş, Antalya iline bağlı olan bir ilçedir. 70 kilometrelik bir sahip uzunluğuna sahip olan Kaş, ilk çağlarda Antiphellos olarak bilinmekteydi. Kaş her dönem farklı medeniyetleri ağırlamıştır. Likya, Yunan, Roma dönemlerinden çok sayıda esere Kaş’ta denk gelmek mümkündür. İlçede bulunan açık hava tiyatrosu Helenistik dönemden kalmıştır. Çok çeşitli anıt mezarların da bulunabildiği Kaş, tarihi açıdan bir hayli zengin ve dikkat çekicidir. Bu nedenle her tatil döneminde binlerce kişi Kaş’a akın etmektedir.

Kaş’ta Ne Yenir?

Kaş, farklı ürünleri ile meşhur olan bir ilçedir. Genellikle zeytinyağı ve zeytinyağının kullanıldığı yemekler tüketilmekte ve mutfak tamamen bu ürüne göre şekillenmektedir. Dolayısıyla her türlü lezzetin içerisinde zeytinyağı bulunmaktadır. İlçe genelinde genellikle deniz ürünleri tüketilmektedir. Istakoz, mercan, palamut ve logos bölge genelinde sıklıkla tüketilmekte ve çok sayıda restoranda misafirlere bu lezzetler sunulmaktadır. Dağ kekiği ve ada çayı da Kaş genelinde kullanılan en ünlü baharatlardandır.

Kaş’ta Neler Yapılır?

Kaş’a gidildiğinde genellikle tarihi yerlerin gezilmesi tercih edilmektedir. Çok fazla tarihi ögeyi bünyesinde barındıran Kaş’ta konaklama seçenekleri bir hayli fazladır. Kaş otelleri, çoğunlukla turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen ve sevilen plajlara yakın olarak kurulmuştur. Bu sayede keyifli ve kolay ulaşma imkanı ile konforlu bir şekilde tatil geçirilebilmektedir. Şehrin sadece kültürel mirasından değil, doğal güzelliklerinden de en iyi şekilde faydalanılmalıdır.

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Antiphellos Antik Kenti, Kaş’ın artık sembolü haline gelmiştir. Likya dönemini yansıtan antik kent, en eski yerleşim bölgelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Likya’dan sonra burası Roma’ya geçerek ticaretin merkezi haline gelmiştir. Kekova da Kaş’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken bir başka yerdir. Deniz suyunun farklı tonlarının yer aldığı yerde Kaş’ın her türlü güzelliğinden faydalanmak mümkündür. Patara Antik Kenti de yine Likya’dan kalma bir yapı topluluğudur. Noel Baba Kilisesi ve Saklıkent Kanyonu da Kaş’a gidildiğinde görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Özel Günler ve Festivaller

Kaş’ta birbirinden çeşitli etkinlikler aksatılmadan her sene düzenlenmektedir. Her yıl 1 ve 4 Eylül arasında yapılan Kaş Likya Kültür ve Sanat Festivali binlerce kişiyi bir araya toplamaktadır. Yine benzer şekilde her Temmuz ayının 1’inde Kalkan Denizcilik Bayramı Şenliği düzenlenmektedir. Bu etkinliklerden farklı olarak dönem dönem çeşitli festivaller organize edilmekte ve ülke genelinden birçok kişi bölgede ağırlanmaktadır.

Kaş Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica