Sıralama:

Ilgaz

Ferko Ilgaz Mountain Resort Hotel

Alkolsüz Her Şey Dahil

Standart Oda

Detaylar

300,00 195,00

%35

İndirim

366 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Ilgaz Otelleri

Çankırı ilinin en özel ilçelerinden biri olan Ilgaz, iki dağ arasında yer almaktadır. Bu nedenle geçit görevi gören kentin tarihi eskilere dayanır. Her mevsim gidilebilen ilçeye genelde kış aylarında gelinir ve her dönemde uygun Ilgaz otelleri bulunabilir. İlçenin her yerinden doyulmaz manzaraları izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Eski zamanlardan miras kalan kalıntıların en fazla görüldüğü yerlerden biri Ilgaz’dır. Ilgaz’a yolu düşenlerin rahatlıkla konaklayacağı Ilgaz otelleri, misafirleri otelden ayrılana kadar en iyi şekilde hizmetlerini sunmaktadır.

Her bütçeye uyacak fırsatlar sunan Ilgaz otelleri, özellikle kayak mevsimlerinde yoğun talep görmektedir. Bu nedenle erken rezervasyon dönemlerinde yer ayırarak fiyat avantajından da yararlanabilirsiniz.

Ilgaz'da Ne Yenir?

Çankırı ve Kastamonu ile sınırında yer alan Ilgaz, Batı Karadeniz mutfağından esintiler taşımaktadır. Özellikle yeşil Ilgaz pidesi çok meşhurdur. Zaten o bölgelerde kır pidesine çok büyük ilgi vardır. Ilgaz’da da kendine özgü Ilgaz pidesini mutlaka deneyin. Pide dışında Ilgaz’da kebapta çok sık tüketilmektedir. Etli ekmek, cızlama, perişka ve keşkek gibi yemekler, Ilgaz’ın yöresel lezzetleridir. Yöresel yemekler tercih etmeyen kişiler için canlı alabalık ziyafeti de verilmektedir.

Ilgaz'da Neler Yapılır?

Ilgaz’da Ilgaz Dağı Milli Parkında bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Hem yaz hem de kış mevsiminde cennet bahçesi olarak adlandırılan bu parkta keyifli anlar sizleri bekliyor. Batı Karadeniz’in esintileri görünen Ilgaz’da doğa yürüyüşüne gidebilirsiniz.

Ilgaz'da Gezilecek Yerler

- Ilgaz Kayak Merkezi: 2850 metre zirveye sahip olan Ilgaz Dağları üzerinde yer alan kayak merkezinde, Aralık ayından Nisan ayına kadar kayak keyfi çıkarabilirsiniz.

- Ilgaz Dağı Milli Parkı: Volkanik arazilerden biri olan Ilgaz Milli Parkı, Çankırı ile Kastamonu sınırında yer almaktadır. Çok sayıda ziyaretçi akınına uğrayan bu alanda aileniz ile huzurlu anlar geçirebilirsiniz.

- İndağı Mağarası: Ilgaz’a bağlı olan İnköy Köyünün güney kısmında yer alan mağarada, Helenistik dönemin izlerini görebilirsiniz. Bu alanda 5 katlı kaya mezarlıkları bulunmaktadır. Tarihi dokuları görebileceğiniz bu özel yeri mutlaka gezebilirsiniz.

Özel Günler ve Festivaller

Ilgaz’ı ve insanlarını daha yakından tanımanızı sağlayacak Ilgaz Yoga Festivali ve Ilgaz Dağı Kültür ve Sanat Festivaline katılabilirsiniz.


Ilgaz Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica