Sıralama:

Eskişehir

THE MERLOT HOTEL

Room Only

Business Oda Sadece Oda-Nr

Detaylar

11,50 103,79
239 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Eskişehir

Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal

Oda Kahvaltı

Deluxe Oda

Detaylar

277,50
387 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Eskişehir Otelleri

Eskişehir Yunus Emre’nin yurdu ve Nasrettin Hoca’nın adeta mirasıdır. Kurtuluş Savaşı’nın farklı süreçlerine şahit olan Eskişehir, oldukça köklü tarihi ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisidir. İlk çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren Eskişehir, çok fazla sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Frig ’lerin önemli eserlerinin barındığı Eskişehir, Cumhuriyet için de büyük önem taşıyan şehirlerden birisidir. İpek Yolu’nun da Eskişehir üzerinden geçiyor olması, önceki dönemlerde şehrin önemini oldukça fazla arttırmıştır.

Eskişehir’de Ne Yenir?

Eskişehir’in en ünlü yiyeceği Çiğ börektir. Yazılışının çiğ olmasına rağmen kelime Tatarca’dan geldiği için çi olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle çibörek denilmektedir. Yöresel yemek olan haşhaşlı ve cevizli ekmeğe ek olarak haşhaşlı bükme de Eskişehir’in farklı bölgelerinde yapılmaktadır. Kafkas göçmenlerin mutfak kültüründen fazlasıyla etkilenen Eskişehir, içerisinde farklı milletlere ait olan lezzetleri de barındırmaktadır.

Eskişehir’de Neler Yapılır?

Eskişehir tarihi açıdan oldukça zengindir. Bu nedenle misafirler tarihi yapıtları ziyaret edebileceği gibi, keyifli bir şekilde zaman geçirebilmek adına birbirinden farklı alışveriş sokaklarını da tercih ederek, el yapımı ürünleri satın alabilmektedirler. Konaklama için de çoğunlukla Eskişehir otelleri tercih edilmektedir. Otellerde yer alan çeşitli hizmetler sayesinde ziyaretçiler Eskişehir hakkında detaylı bilgiye sahip olmakta ve son derece keyifli zaman geçirmektedirler.

Eskişehir’e Gezilecek Yerler

Eskişehir’in en ünlü gezilecek yeri Sazova Parkı’dır. Türkiye’nin en farklı parklarından biri olan Sazova Parkı, 400.000 metrekarelik alana inşa edilmiştir. Masal Köşkü, Uzay Evi, Korsan Gemisi gibi çeşitli yapılar yer almaktadır. Bu sayede Sazova ’da gayet keyifli bir şekilde zaman geçirilebilir.

Eskişehir’de yer alan Odunpazarı Evleri de görselliği ile misafirlerini fazlasıyla etkilemektedir. Eskişehir’in ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı, evlerin de ismini almasını sağlamıştır. Keyifli ve dinlendirici bir şekilde zaman geçirmek için de şehir merkezinde yer alan Porsuk Çayı etrafı tercih edilebilmektedir. Genellikle üniversiteli öğrencilerin takılıyor olmasına rağmen ziyaretçiler tarafından da Porsuk Çayı sık sık talep görmektedir.

Özel Günler ve Festivaller

Eskişehir’in en ünlü festivali Eskişehir Dans Festivali’dir. Her yıl Şubat ayında düzenlenen festivalde binlerce kişi bir araya gelmektedir. Eskişehir Film Festivali de genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen bir diğer festivaldir. Kasım aylarında düzenlenen Uluslararası Eskişehir Festivali de Türkiye genelinde adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Eskişehir Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica