Sıralama:

Kayseri / Erciyes

Ramada Resort Erciyes

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

140,00
135 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4,5

Erciyes Otelleri

Kayseri, Erciyes Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan bir şehirdir. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır ve Erciyes Dağı ile ünlüdür. Konya ve Ankara’dan sonra yüz ölçümü olarak İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan üçüncü büyük şehirdir. Orta Kızılırmak civarında yer alan Kayseri, hızla büyümekte ve gelişmektedir.

 Erciyes’te Ne Yenir?

Kayseri’ye gidildiğinde ilk olarak tabii ki Kayseri mantısı denenmelidir. Prov mantısı çeşidine ek olarak yağ mantısı da tercih edilebilmektedir. Kayseri yağlaması olarak bilinen yiyecek de Kayseri’nin ünlü hamur işlerinden biridir. Nohut ve kuşbaşı etten hazırlanan kurşun aşı çorbası da besleyici özelliği ile sıklıkla talep görmektedir. Bu lezzetlerden farklı olarak en bilinen yiyecek de tabii ki pastırmadır. Kayseri gidildiğinde pastırma yemeden veya satın almadan kesinlikle dönülmemelidir.

Erciyes’te Neler Yapılır?

Kayseri, soğuk ikliminden dolayı kış tatilinin merkezi haline gelmiştir. Erciyes Dağı’nda yapılabilen kış sporları oldukça keyifli bir zaman geçirilebilmesini mümkün kılmaktadır. Bölgede yer alan Erciyes otelleri sayesinde misafirler en iyi şekilde ağırlanmaktadır. Otellerin genel olarak Erciyes Dağı çevresinde konumlanması, her türlü lokasyona kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle de verilen hizmetlerden dolayı Kayseri’ye gidildiğinde çoğunlukla otellerde konaklama yapılmaktadır.

Erciyes’te Gezilecek Yerler

Kayseri’ye gidildiğinde gezilmesi gereken yerlerden birisi Kayseri Kalesi’dir. Roma İmparatorluğu’ndan kalan Kale, restore edilmiş ve ziyarete açılmıştır. Stratejik öneme sahip olan Kayseri, inşa edilen kale sayesinde uzun yıllar boyunca saldırılardan korunmuştur. Kayseri’de yer alan bir diğer önemli yapıt ise Döner Kümbet ’tir. Selçuklu dönemine ait olan eser 1289 yılında yaptırılmıştır. Kurşunlu Camii de Mimar Sinan tarafından yaptırılan ve ihtişamlı görüntüsü ile ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Özel Günler ve Festivaller

Kayseri’de yer alan Erciyes Dağı aracılığı ile çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Erciyes Kış Turizm Festivali ile Nisan ayının ilk haftasında 3 gün boyunca kayak gösterileri izlenebilmektedir. Festival boyunca da sürekli olarak havai fişek gösterileri yapılmaktadır. Yeşilhisar Kültür ve Kayısı Festivali de 2004 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Hasancı Pilav Şenliği, Akkışla Yoğurt ve Kilim Festivali, İncesu Kültür Turizm ve Üzüm Festivali de Kayseri’de gerçekleştirilen diğer etkinliklerdir.

Erciyes Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Kredi Kartı ile Online Ödeme
  • EFT ve HAVALE ile Ödeme
  • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica