Didim Otelleri

Sıralama:

Didim

Asel Hotel Didim

Oda Kahvaltı

Standart Kara Manzaralı Oda

Detaylar

240,00 204,00

%15

İndirim

Didim

Hotel Efsane

Herşey Dahil

Standart Oda

Detaylar

235,30
Sorunuz

Didim Otelleri

Aydın’a bağlı olan Didim, milattan önce 8000 yılından bu yana birbirinden farklı medeniyetleri ağırlamıştır. Giritliler, Persler, Romalılar ve Bizanslılardan sonra Türklerin egemenliği altına giren Didim’in ismi daha önceki dönemlerde Didymaıon olarak kullanılmıştır. Didim’in en önemli özelliği olan Altınkum, hem yerlilerin hem de yabancıların fazlasıyla ilgisini çekmektedir. Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Altınkum, Didim’i Türkiye’nin en büyük turizm merkezlerinden birisi yapmıştır.

Didim’de Ne Yenir?

Didim’in genel olarak tarhanası ve Lop inciri meşhurdur. Fakat her tatil döneminde bölgeye on binlerce kişi akın ettiği için, bölge genelinde yer alan restoranlar tarafından farklı kültürlere hitap edilmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle de Didim’de her türden kişiye hitap edebilecek yemek çeşitleri bulunabilmektedir. Türkiye’nin yemek kültürünün büyük bir kısmı Didim’de bulunabilir olsa da genellikle Ege yöresine ait yemekler ziyaretçilere sunulmaktadır.

Didim’de Neler Yapılır?

Didim, tarihi yapıt açısından fazlasıyla zengindir. Yaklaşık olarak 10.000 yıldır üzerinde yerleşim olan Didim, çok çeşitli medeniyetleri ağırlamıştır. Bu nedenle de bölge genelinde gezerek zaman geçirmek oldukça cezbedicidir. İlçenin merkezinde ve sahil kesimlerinde konumlanmış olan Didim otelleri ile tatil en iyi şekilde geçirilebilmektedir. Bazı oteller tarafından düzenlenen turlar ile ziyaretçiler bölge hakkında geniş bilgi sahibi olabilmektedirler. Bu sayede Türkiye’nin en önemli güzelliklerini içerisinde barındıran Didim’de tatmin edici bir tatil geçirilebilmektedir.

Didim’de Gezilecek Yerler

Apollon Tağınağı Didim’de oldukça ünlüdür. Unesco Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne giriş yapan tapınak bir İyonya eseridir ve Didim’in en önemli turistik yerlerinden birisidir. Milet Tiyatrosu’nun da Didim’de ayrı bir önemi bulunmaktadır. Helenistik kültürle yapılmış olan yapıt, Roma döneminde kullanılmaya başlanmıştır.

Tiyatroda toplamda 5 bin 300 kişi ağırlanabilmektedir. Daha sonra Roma tarafından bu sayı 19 bine çıkarılmıştır. Milet Tiyatrosu’ndan sonra Milet Müzesi de yabancı turistler tarafından fazlasıyla ilgi görmektedir. Keyifli bir zaman geçirmek için Bafa Gölü Tabiat Parkı da tercih edilebilmektedir.

Özel Günler ve Festivaller

Didim’de her yıl Nisan aylarında Dans Festivali düzenlenmektedir. Yöresel Ürünler Festivali ve Apollon Monofest de binlerce kişinin akın ettiği diğer festivallerdir. Didim Zeytin Festivali, Uluslararası Halk Oyunları Festivali, Altınkum Yazarlar Festivali ve Barış Şenliği de her yıl aksatılmadan düzenlenen şenlikler ve eğlencelerdir.

Didim Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica