Sıralama:

Muğla / Datça

Palm Bay Beach Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Bahce Oda

Detaylar

168,00
155 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Muğla / Datça

Acroter Hotel & Spa

Oda Kahvaltı

Standart Oda Kara Manzara

Detaylar

200,00

Muğla / Datça

OTEL MAVI BEYAZ

Oda Kahvaltı

Economy Room With Partial Sea View-Nr

Detaylar

395,00

Datça Otelleri

Muğla iline bağlı olan Datça, 13 ilçeden birisidir. Adını almış olduğu Datça Yarımadası’nın üzerinde bulunan Datça, genellikle sakin bir şekilde tatil yapmak isteyen kişilerin tercih etmekte olduğu bir tatil merkezidir. Yunanistan’a bağlı olan Simi ile Datça birbirlerine fazlasıyla yakındır.

Bu nedenle de Simi’den Datça’ya günü birlik ziyaretler düzenlenmektedir. 9 kasabası bulunan Datça aynı zamanda 52 adet de koya sahiptir. Akdeniz ve Ege sularının kesiştiği noktada yer alan Datça, yenilenmiş kumları ile de görsel anlamda son derece etkileyici bir hâl almıştır.

Datça’da Ne Yenir?

Datça’ya gidildiğinde Dalankıta, ütmek kavurması, kışıyak, börülce, dalankıta, mürdümük, bademli sultan tatlısı, bademli baklava, damat tatlısı, bademli incir tatlısı ve sakızlı muhallebi gibi çeşitli lezzetler denenebilmektedir. Datça’ya ait olan lezzetlerin tamamı ziyaretçilerde unutulmaz tatlar bırakmaktadırlar.

Datça’da Neler Yapılır?

Datça tarihi açıdan oldukça zengindir. Datça’ya gidildiğinde tarihi mekanlar gezilebileceği gibi, çok sayıdaki koyda da zaman geçirilebilmektedir. Şehir merkezinde veyahut da en işlek koylarda yer alan Datça otelleri sayesinde ziyaretçiler tatillerini en iyi şekilde geçirebilmektedirler. Otellerde yer alan farklı tur hizmetleri sayesinde ziyaretçiler bölge hakkında bilgi edinebilirken, tatillerini de en iyi şekilde geçirebilmektedirler.

Datça’da Gezilecek Yerler

Datça’ya gidildiğinde Knidos Antik Kenti görülmelidir. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan kent, dünyanın ticaret merkezlerinden birisiydi. Aynı zamanda Karia toprakları olarak da bilinen yer, Datça’ya yaklaşık olarak 38 km uzaklıktadır. Datça Aktur da belki de dünya genelinde görülebilecek en etkileyici yerlerden birisi.

Çadır kurarak bölgenin her türlü güzelliğinden faydalanmak mümkündür. Feribotlar aracılığı ile bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir. Kargı Koyu da Datça’nın en etkileyici koylarından birisidir. Datça’nın merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta yer alan koy, etrafının tamamen çevrelenmiş olmasından dolayı rüzgarsızdır. Dolayısıyla koy içerisinde keyifli bir şekilde tatil yapılabilmektedir.

Özel Günler ve Festivaller

Datça’da her yıl Bademli Pilav Şenliği düzenlenmektedir. Nisan’da düzenlenen şenlik artık Datça’nın sembolü haline gelmiştir. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu da Eylül’de yapılmaktadır. Egzoz kokusuna karşı düzenlenen etkinlik binlerce kişiyi bir araya toplamaktadır. Uluslararası Knidos’un Sır’ı Kültür Sanat Festivali de Datça’da düzenlenen bir başka festivaldir.

Datça Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Peşin Fiyatına12 Taksit
  • Kredi Kartı ile Online Ödeme
  • EFT ve HAVALE ile Ödeme
  • Çağrı Merkezi ile Hızlı Ödeme
Yandex.Metrica