Çeşme Otelleri

Sıralama:

Cesme / Alaçatı

ALACATI EKMAS HOTEL

Oda Kahvaltı

Deluxe Room-Nr

Detaylar

150,00

Cesme / Çeşme

Kalinda Inn Hotel

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

222,50
76 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Cesme / Çeşme

Akay Garden Family Club

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

250,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Cesme / Alaçatı

ACELIA HOTEL ALACATI

Oda Kahvaltı

Ekonomik Oda

Detaylar

400,00 260,00

%35

İndirim

Cesme / Çeşme

Kosa Otel Çeşme

Oda Kahvaltı

Twin Oda

Detaylar

285,00

Cesme / Çeşme

Pırıl Hotel Thermal & Beauty Spa

Yarım Pansiyon

Standart Oda Kara Manzara

Detaylar

450,00 315,00

%30

İndirim

1275 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Cesme / Alaçatı

ALACATI BARBAROSSA HOTEL

Oda Kahvaltı

Standart Bahçe Manzaralı Oda

Detaylar

500,00

Cesme / Alaçatı

Viento Hotel Alaçatı

Oda Kahvaltı

Bahce Katı Deluxe Oda

Detaylar

950,00
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 5

Cesme / Çeşme

Reges a Luxury Collection Resort & Spa

Oda Kahvaltı

Reges Retreat

Detaylar

2.100,00

Cesme / Alaçatı

Cocos The Club Solto

Sorunuz

Cesme / Çeşme

Babaylon Hotel

Sorunuz
0 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Çeşme Otelleri

Çeşme, Türkiye’nin en önemli tatil merkezlerinden birisidir. Her tatil döneminde milyonlarca kişi Çeşme’ye akın etmekte ve beldenin sayısız güzelliğinden faydalanmaktadırlar. Son yıllarda İzmir’deki en popüler yerlerden biri olan Çeşme, ziyaretçilerine deniz, kum ve güneşten daha fazlasını sunmaktadır. İzmir’in merkezine 1 saat uzaklıkta olan Çeşme, adını çok sayıdaki soğuk çeşmelerden almıştır. Ege denizine kıyısının olmasından dolayı da konum olarak bir hayli önemlidir.

Çeşme’de Ne Yenir?

Ege mutfağında genellikle zeytinyağı, zeytin ve taze sebzeler kullanılmaktadır. Kekik ve zeytinyağı Ege genelinde sıklıkla tüketilmektedir. Birbirinden farklı kültürlerin izlerini taşıyan Ege, börülcesiyle de ünlüdür. Dolayısıyla bölge genelinde oldukça zengin mezeler hazırlanmaktadır. Genellikle mezelerin sayısının daha fazla olmasından dolayı Çeşme’de mezelere ağırlık verilmiştir. Fakat farklı yörelere ait olan kebaplara, hamur işlerine de bölgenin farklı yerlerinde denk gelmek mümkündür.

Çeşme’de Neler Yapılır?

Çeşme’de zaman geçirmek için birçok alternatif mevcuttur. Tarihi yerler gezilebileceği gibi, farklı kültürlere ait olan yemekler tadılabilmektedir. Deniz, kum ve güneşin en güzel buluşmasını yaşatan Çeşme’de dolu dolu bir şekilde zaman geçirilebilmektedir. Şehir merkezinde veya deniz kenarlarında yer alan Çeşme otelleri ile konforlu bir tatil süreci geçirmek mümkündür. Bu sayede ziyaretçiler birbirinden farklı otelleri tercih ederek Çeşme’nin güzelliklerinden en iyi şekilde faydalanabilmektedirler.

Çeşme’de Gezilecek Yerler

Çeşme’de gezilebilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Çeşme Kalesi, Çeşme’nin sembolü haline gelmiştir. 2. Bayezid zamanında yaptırılan kale, deniz dolduruldukça şehrin içerisine doğru gerilemiştir. Şifne Kaplıcaları da Çeşme’nin kuzeyinde yer almaktadır.

Egzema, romatizma ve idrar yolu hastalıkları gibi problemlerin iyileşmesine vesile olan kaplıcalar özelliklerinden dolayı turistik anlamda da değerlidir. Ayayorgi de Çeşme’nin en etkileyici koylarından birisidir. Çeşme merkeze yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta olan Ayayorgi, çok fazla tesisi ve eğlence mekanını bünyesinde barındırmaktadır.

Özel Günler ve Festivaller 

Çeşme’de her yıl Temmuz ayında Uluslararası Deniz Şenliği ve Şarkı Yarışması düzenlenmektedir. Farklı deniz sporlarının yapıldığı festivalde, ses yarışmalarının da yapılması ile ortaya eğlenceli bir görüntü çıkmaktadır. Yine Temmuz ayında yapılan Çeşme Festivali de Türkiye genelinde pek çok kez adından söz ettirmiştir. Alaçatı Ot Festivali ve Kurtuluş Şenliği de bölgede düzenlenen diğer etkinliklerdir.

Çeşme Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica