Abant Otelleri

Sıralama:

Abant

VONRESORT Abant

Oda Kahvaltı

Standart Oda

Detaylar

375,00
138 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 4

Abant

Taksim Int Abant Palace

Yarım Pansiyon

Standart Orman Manzaralı Oda

Detaylar

625,00 593,75

%5

İndirim

80 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 3,5

Abant

Abant Köşk Otel

Oda Kahvaltı

Deluxe Oda

Detaylar

1.625,00
102 yorum baz alınarak TripAdvisor seyahat sever puanı 5 üzerinden 5

Abant Otelleri

Abant, Bolu’nun Mudurnu ilçesinin yakınlarında olan bir heyelan set gölüdür. Gölün suları oldukça tatlıdır. Bitki örtüsünün zenginliğinden dolayı 1988 yılında Abant Gölü’nün koruma altına alınmasına karar verilmiştir. Gölün etrafında asfalt yol bulunmaktadır ve bu yol gölün daha rahat gezilebilmesini sağlamaktadır. Her türlü ağacı içerisinde barındıran Abant, geniş alanı sayesinde kamp yapmaya da bir hayli elverişlidir.

 Abant’ta Ne Yenir?

            Abant’a, yani Bolu’ya gidildiğinde yenebilecek çok çeşitli yemekler bulunmaktadır. Nohutlu çorba, yayla çorbası, yoğurtlu bakla çorbası ve tarhana çorbası bölgenin en ünlü çorbalarındandır. Çiğ börek, etli mantı, orman kebabı, kaşık sapı ve mengen pilavı da Bolu’ya gidildiğinde kesinlikle denenmesi gereken birbirinden farklı eşsiz lezzetlerdir.

 Abant’ta Neler Yapılır?

            Abant’ta doğa yürüyüşleri yapılabileceği gibi, alışveriş de yapılabilmektedir. Yöreye özgü olan eşyalar, giysiler her türlü mekanda bulunabilmektedir. Abant Gölü’nün hemen girişinde bulunan köy pazarı içerisinden yöre halkı tarafından üretilen yiyecekler satın alınabilmektedir. Alışverişten farklı olarak, Abant Gölü çevresinde yer alan farklı yaylalarda konaklama yapılabileceği gibi, bölgenin her türlü doğal güzelliğinden de en iyi şekilde faydalanılır. Birbirinden farklı içerisinde barındıran Abant sayesinde de keyifli ve sağlıklı bir şekilde tatil süreci tamamlanabilmektedir.

 Abant’ta Gezilecek Yerler

            Abant’ta kampçılar tarafından sevilen birçok mekan vardır. Sinekli Yaylası da bunlardan biridir. Kampçılar için güzel bir konaklama seçeneği sunan yayla, doğa yürüyüşleri için de bire bir. Kamp seçeneğinden farklı olarak konaklama için Abant otelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Bölgenin doğal güzelliğinden faydalanırken, aynı zamanda da konforlu bir şekilde tatil yapmak mümkün hale gelmektedir.

            Abant Doğal Yaşam Müzesi, birbirinden farklı canlı figürlerinin oluşturulduğu ve sergilendiği yerdir. Abant’ta bulunan vahşi hayvanların ve bitkilerin örnekleri incelenebilmektedir. Örmeci Yaylası da konumu itibariyle kamp yapanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 Özel Günler ve Festivaller

           Abant’ta her yıl Aralık ayında Hamsi Festivali düzenlenmektedir. Hamsi Festivali, genellikle binlerce üniversiteli tarafından talep görmektedir. Festival boyunca Karadeniz’e özgü halk oyunları izlenirken, aynı zamanda gün boyunca ücretsiz olarak hamsi dağıtılmaktadır. Bu sayede festival boyunca keyifli bir şekilde zaman geçirmek mümkün hale gelmektedir.

Abant Otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica