Sıralama:

Kuzey Yunanistan Turu

4 Gece 5 Gün

3 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda)

Vize Gerekli

Otobüs ile Ulaşım

279,00 2.709,93

Yunanistan Turları

Coğrafyası, kültürü, mutfağı ve doğası ile dikkat çeken Yunanistan, Balkan Yarımadasının güney kesiminde yer almaktadır. Dünya genelinde en çok tercih edilen turizm noktalarından olduğu için Yunanistan turları son derece popülerdir. Mavi ile yeşilin kucaklaştığı bir alan sunan Yunanistan her yıl sayısız turist ağırlamaktadır.

Türkiye’ye yakın olması ve ulaşımın kolay bir şekilde sağlanması nedeni ile ülkemizde Yunanistan turları çok sık düzenlenmektedir. Uygun fiyatları ve yemek kültürünün ülkemize yakın olmasından dolayı en çok tercih edilen tur programlarından biri olarak karşımıza çıkar.

Yunanistan'da Ne Yenir?

Türk mutfağına çok yakın olan Yunan mutfağından memnun kalacaksınız. Genelde Akdeniz yemek kültürünü sunan Yunan mutfağı, deniz ürünleri ve zeytinyağlıları ile meşhurdur. Cakiki denen cacık, musakka, simit, kestane kebap gibi lezzetler, Türkiye’de yapıldığı gibi sunulmaktadır. Gyros denen döner ve sikotakia denen tavuk ciğer gibi yemekler de ilgi çeken lezzetlerdendir. Her damağa hitap eden Yunan mutfağında Yunan kahvesi de popülerdir. Türk kahvesi gibi yapılan Yunan kahvesini beğeneceksiniz.

Yunanistan'da Neler Yapılır?

Yunanistan turları ile ülkeye vardığınızda öncelikle eşsiz güzellikteki plajlarında gezebilirsiniz. Gece hayatı son derece hareketli olan Yunanistan’da sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Girit Adasına giderek barlar ve gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz.

Yunanistan'da Gezilecek Yerler?

Atina

Yunanistan’ın başkenti olan Atina, gezilmesi gereken ilk yerlerden biridir. Ege kültürünü tam olarak yansıtan Atina’da eski kalıntıları görebilirsiniz. Atina’da Kolonaki rotası en çok gezilen yerlerden biridir. Özellikler alışveriş için burası tercih edilmektedir.

Atina’da Akropolis Müzesini mutlaka gezmelisiniz. Atina tarihinin başladığı nokta olarak görülen müzede birçok eseri yakından inceleyebilirsiniz. Daha sonra Zeus Tapınağına gidebilir ve önemli yapılanmaları inceleyebilirsiniz.

Santorini Adası

Yunanistan’ın en meşhur adalarından biridir. Genelde balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir. Tertemiz plajları bulunan adada yüzme keyfi yaşayabilir ve gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Girit

Gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Bozulmayan bir doğası bulunan Girit’e hayran kalacaksınız.

Rodos

Tarihi eserleri ile dikkat çeken Rodos, birçok medeniyetin izlerini taşımaktadır. Gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir.

Özel Günler ve Festivaller

Herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği festivaller ile Yunanistan kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. Orthodox Easter Festivali, Patras Uluslararası Film Festivali gibi günler bu özel günlere birer örnektir.

Yandex.Metrica