Sıralama:

Moskova Turu

3 Gece 4 Gün

3* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

349,00 3.389,84

Beyaz Rusya Ukrayna Moldova

Vizesiz

7 Gece 8 Gün

3* 4* Rusya Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

499,00 4.846,79

Moskova & St. Petersburg Turu

5 Gece 6 Gün

3* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

799,00 7.760,69

Rusya Turları

Dünyanın en geniş ülkesi olma özelliğine sahip Rusya, UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş eserleri ve Milli Parklarıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlar. Ülke genelinde kış mevsiminin çok sert geçmesi nedeniyle Rusya turları bahar ve yaz aylarında denenebilir.

3 Gece - 4 Gün, 5 Gece - 6 Gün gibi süren farklı tur seçenekleriyle; Moskova, St. Petersburg, Pushkin, Ekatarinburg, Sochi, Stavropol, Kursk, Kazan ve Belgorod görülebilir. Soğuk savaştan sonra hızla yenilenen ve modern yaşamı benimseyen ülkenin eğlenceli günlük yaşamı, renkli ve hareketli gece hayatı hakkında fikir veren Rusya turları, eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenlere özel olarak planlanabilir.

Rusya'da Ne Yenir?

Rus mutfağı dendiği zaman akla ilk olarak deniz ürünleri gelir. Kahvaltıda dahi tüketilen deniz mahsulleri proteine dayalı beslenme alışkanlığının bir neticesidir. Coğrafi şartlara göre değişiklik gösteren lezzetler; çorba, et yemekleri, içki ve tatlılarla şekillenir. Çok çeşitli baharatların kullanıldığı et ve balık yemekleri Rusya gezisi sırasında turistik ve tarihi mekanlarda denenebilir. İhtişamlı sunulan yemekler en az lezzetler kadar dikkat çeken bir ayrıntı olarak düşünülebilir.

Rusya'da Neler Yapılır?

Rusya dendiğinde akla gelen yerlerin görüldüğü, tarihi ve kültürel binaların ziyaret edildiği, sanatsal merkezlerin gezildiği tur seçenekleri misafirlerin serbest zaman geçirmesine de imkan tanır. Başkent Moskova'yı denizden izlemek isteyenler düzenlenen tekne turlarına katılabilirler.

Rusya'da Gezilecek Yerler?

Moskova Metrosu, Rusya gezilerinin en özel anlarının yaşandığı programın içinde yer alır. Kazan Katedrali, Peter&Paul Kalesi, Petergoff Sarayı, Kremlin Sarayı, Neva Nehri, Kuğu Gölü, Gorki Parkı ve Nazım Hikmet'in mezarı özellikle Türk turistlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında sayılabilir. Rusya turları içinde müzik, dans, bale ve tiyatro meraklılarını memnun edecek pek çok farklı alternatife de yer verilir.

Özel Günler ve Festivaller 

Pek çok farklı kültürel ve sanatsal etkinliğe yıl boyunca ev sahipliği yapan Rusya, matruşka bebekleriyle ünlüdür. Ocak ayında düzenlenen Buz ve Kar Heykelleri Festivali, Şubat ayında kutlanan Maslenitsa Bahar Festivali, Mart ve Nisan aylarını kapsayan Altın Maske Tiyatro Günleri, Mayıs ve Haziran ayında düzenlenen Beyaz Geceler etkinlikleri, Kış Festivali ve tüm dünyadan ünlü isimlerin ülkeye akın etmesine neden olan Moskova Film Festivali Rusya'nın en önemli özel günleri arasında sayılabilir.

Yandex.Metrica