Sıralama:

Küba Turları

7 Gece 8 Gün

3* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.399,00 11.751,60

Küba Turları

Bir ada ülkesi olan Küba, Karayipler'de yer alır. Meksika Körfezi'nin girişinde konumlanan ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Noel'de düzenlenen Küba Turları, en az Temmuz-Ağustos aylarında olduğu kadar çok ilgi görür. Havanın çok soğuk olmadığı ve bu nedenle fırtınaların da görülmediği Ocak-Mayıs ayları seyahat planı yapmak isteyenlere tavsiye edilir.

1 Mayıs kutlamalarının hala çok özel bir şekilde planlanması Nisan sonu Mayıs başını kapsayan tur programlarının yoğun talep almasının nedenidir. İletişim kurmanın son derece basit olduğu Küba halkı son derece misafirperverdir. Canlı müzik gruplarının sokaklarda dolaştığı ülkenin başkenti olan Havana, özellikle gece hayatının çok renkli geçtiği adreslerin başında gelir.

Küba'da Ne Yenir?

Etin yoğun olarak tüketildiği Küba mutfağında deniz mahsullerine de sık rastlanır. Kızarmış meyvelerin yemeklerin yanında ikram edilmesi ve hemen her öğünde pirinç ve patates yer alması yeme-içme konusunda turistlerin herhangi bir sorun yaşamamasını sağlar. Bölgenin meşhur içeceği olan mojito hemen her yemekle servis edilir.

Küba'da Neler Yapılır?

1 hafta 10 günlük Küba Turları, ülkeyi baştan sona gezmek isteyenler için uygundur. Genel olarak Havana'da başlayan tur programları, Cienfuogos, Trinidad, Varadero ve Santa Clara gibi şehirleri kapsar. Kendi içinde farklı alternatifler ve aktivitelere sahip olan Küba gezisinde nostaljik arabalarla şehir turu atmak unutulmayacak bir deneyim kazanmasını sağlar.

Küba'da Gezilecek Yerler

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Devrim Meydanı, Morro Kalesi, Colomb Müzesi, Vinales Vadisi, Montemar Park ve Cantero Sarayı ülkede görülmesi gereken adresler arasında sayılabilir. Che Müzesi ve mozolesi ziyaretinin yanı sıra gezilecek puro fabrikasında da hediyelik eşya alışverişi yapılabilir.

Özel Günler ve Festivaller

Uluslararası Havana Bale Festivali ülke için çok önemli ve ayrı bir yere sahiptir. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen dansçıların Küba balesinden örnekler de sunduğu gösteriler sadece yerli halktan değil turistler de büyük ilgi görür. Havana'da düzenlenen Film Festivali'de ülkenin tanıtımına büyük katkı sağlar. Havana Karnavalı, her yıl Ağustos ayında düzenlenir ve tarihteki Küba Turları için erken rezervasyon yaptırmak zorunludur. Aralık ayını kapsayan Caz Festivali de tüm dünya ülkelerinden sanatçıların bölgeye akın etmesine neden olur. 

Yandex.Metrica