Sıralama:

İngiltere & Galler & İskoçya Turu

7 Gece 8 Gün

4* Oteller ( 5 - 10 Km ) (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Vize Gerekli

Uçaklı Ulaşım

1.247,00 12.112,11

İngiltere Turları

Dünya’nın en kültürlü ülkesinde tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında İngiltere gelmektedir. Avrupa’nın en kozmopolit ülkesi olan İngiltere’nin tarihi ve kültürel güzelliklerini İngiltere turları ile görebilirsiniz. İngiliz kültürünün bütün inceliklerini keşfedebileceğiniz turlarda farklı şehirleri aynı zaman diliminde görebileceksiniz.

Tarihi alanlarının zenginliğini İngiltere turları ile yakından inceleyerek hem tarihe yolculuk edecek hem de eğleneceksiniz. Çok uygun fiyatlar ile düzenlenen turlar sayesinde tüm iş stresini de atabilirsiniz.

İngiltere'de Ne Yenir?

Genel olarak farklı ülke mutfaklarını kendi damak tatlarına göre şekillendirmektedirler. Fransız, İtalyan ve Hint ülkelerinin farklı tatlarını keşfetmenizi sağlayan İngiltere turları sayesinde yeni tatlar ile tanışarak damak tadınızı şenlendirebileceksiniz. Lahana, patates, brokoli, bezelye gibi sebzeler çok sık kullanıldığı için bu sebzeler ile yapılan yemeklere hemen her yerde rastlayabilirsiniz.

İngiltere'de Neler Yapılır?

Özelikle alışveriş tutkunlarının ilk tercihi Londra olmaktadır. Harrods’ta en eski alışveriş merkezlerinde ünlü markaların ürünlerine sahip olabilirsiniz. Gece hayatı ile popüler olan İngiltere’de bütün şehirlerde sabahlara kadar eğlenebileceğiniz gece kulüpleri mevcuttur.

İngiltere'de Gezilecek Yerler

Londra

İngiltere denildiği zaman akıllara ilk gelen yer Londra olmaktadır. İngiltere’nin en kalabalık şehri olan Londra, parkları, sarayları ve alışveriş merkezleri ile meşhur olmuştur. Ayrıca şehir merkezindeki müzeler de en çok ziyaret edilen alanlardan biridir.

Big Ben, Londra’da popüler olan yerlerden biridir. Kentin en ünlü yapıtlarından biri olan Big Ben, sarayın saat kulesi olarak kullanılmaktadır. Londra’nın en eski alışveriş merkezi olan Harrods, gezilmesi gereken önemli yerlerden biridir.

York

İngiltere’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri de York’tur. Ülkedeki en eski şehirlerden biri olan York, tarihi dokusu ve sokakları ile görülmeye değer yerlerden biridir.

Oxford

Dünya’daki en köklü üniversiteye sahip olan Oxford tam bir öğrenci kentidir. Birçok alışveriş merkezinin olduğu şehirde dilediğiniz gibi gezebilir ve eğlenebilirsiniz. Müzeler, tarihi alanlar ve kaleler de gezilebilecek yerlerdendir.

Özel Günler ve Festivaller

İngiltere ve kültürünü yakından tanımak istiyorsanız, düzenlenen festivallere katılabilirsiniz. Işıklar Festivali denilen Diwali Festivali bunlardan biridir. Bu festivalde Hintliler yeni yılı kutlamaktadır. Her sene Ağustos ayında yapılan Notting Hill Karnavalında da doyasıya eğlenebilirsiniz.

Yandex.Metrica