Sıralama:

Fas Turları

Fas Turları

6 Gece 8 Gün

5 Gece Konaklama

4* Fas Otelleri (Standart Oda) Air Arabia İle

Uçaklı Ulaşım

649,00 6.303,74

Fas Turları

Afrika Kıtasında bulunup da Afrika Birliği'ne üye olmayan tek ülke olma özelliğine sahip olan Fas, verimli topraklarıyla her yıl meraklı ziyaretçilerini ağırlar. Marakeş ve Kazablanka ülkenin tüm dünyada tanınan en önemli turistik merkezleri olarak gösterilebilir. Sahra Çölü'nde yıldızları seyretme ve Agadir'de okyanusta sörf yapma keyfi sunan Fas Turları ile unutulmaz bir deneyim kazanabilirsiniz.

1956 yılında bağımsızlığını ilan eden Fas, bugüne kadar Fransa sömürgesi altında kalmıştır. Bir Afrika ülkesi olan Fas, özellikle yaz aylarını çok sıcak geçirir. Kasım ve Mart ayları arasında kalan tarihler bu ziyaret için en uygun olanlardır.

Fas'ta Ne Yenir?

Seyyar mutfakların, meyve suyu satıcılarının, kına yakanların ve yılan oynatıcıların meydanlarda konumlandığı Fas'ta, İslami ve Avrupai kültür hüküm sürmektedir. Bölgenin en etkileyici mutfağına sahip olan Fas, baharatlarla zenginleştirilen ve kuru meyvelerle taçlandırılan tatlarla yoğundur. En önem verilen öğün öğle yemeğidir. Ülkenin pek çok yerinde elle yemek yendiği için ikramlar da bu şekilde yapılır. Kuskus(pilav), tajin(et yemeği), harira(çorba) ve kefta(köfte) Türk mutfağıyla uyumlu lezzetler arasında sayılabilir. Bir kazan içinde pişirilen ve baharatlarla lezzetlendirilen salyangoz ülke genelinde denenebilir.

Fas'ta Neler Yapılır?

Geleneksel çarşıların gezildiği Fas Turları, farklı zevklere göre değişik dönemlerde ve uzunluklarda programlanır. Son derece renkli bir kültüre sahip olan ülkede, camilerin yanı sıra bahçe ve çeşmeler de tarihi dokusuyla korunmaktadır.

Fas'ta Gezilecek Yerler

Atlas Okyanusu kıyısında konumlanan bir liman şehri olan Kazablanka, Kırmızı Şehir olarak adlandırılan Marakeş, dar sokakları ve çok eski tarihiyle turistlerin ilgi odağı olan Rabat, Fez, Meknes ve Muhammediye mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında sayılabilir. Yaklaşık olarak 10 günlük bir programla Fas'ı baştan uca gezebilir ve bir turistin yapmaktan hoşlanabileceği her türlü faaliyete rahatlıkla katılabilirsiniz.

Özel Günler ve Festivaller

Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Gnawa Müzik Festivali turistlerin bölgeye akın etmesinin sebebidir. Ekim ayında 3 gün boyunca devam eden Hurma Festivalinde hasat ve eğlenceler bir arada sürdürülür. Dünya Kutsal Müzik Festivali, Uluslararası Film Festivali, Sanat Bienali ve bütün dinlerin bir araya gelmesini sağlayan etkinlikler Fas Turları için alternatif seçim şansı yaratır. 

Yandex.Metrica