Sıralama:

Uçaklı Budva Turu

3 Gece 4 Gün

3* Oteller (Standart Oda) Turkish Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

399,00 3.875,49

Mega Balkanlar

Tüm Çevre Gezileri Dahil

7 Gece 8 Gün

4* 5* Oteller (Standart Oda) Pegasus Airlines İle

Uçaklı Ulaşım

549,00 5.332,44

Balkan Turları

Birbirinden farklı kültürleri görebileceğiniz Balkanlarda, tarihi ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Avrupa kıtasının güneydoğu tarafında bulunan coğrafi bölgeyi Balkan turları ile gezme şansı elde edebilirsiniz. Osmanlı Devletinin yaklaşık 500 sene egemen olduğu bölgede Osmanlı mimarisinden izleri de göreceksiniz.

Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için Balkan turları son derece idealdir. Uzun soluklu ve dolu dolu bir tatil için Balkanları tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız. Birçok özel noktayı keşfedeceğiniz Balkanlarda eğlence dolu günler sizleri bekliyor.

Balkanlar'da Ne Yenir?

Balkan turları ile hangi ülkeye giderseniz gidin, Balkan mutfağının eşsiz lezzetlerine hayran kalacaksınız. Birçok ülke mutfağının birleştirilmesi ile farklı lezzetler ortaya çıkarılmıştır. Boşnak böreği, kaçamak, samsa, Arnavut ciğeri, pleskavitsa, Elbasan tava, flija ve popara lezzetleri en popüler tatlardandır.

Balkanlar'da Neler Yapılır?

Genelde tarihi yapıları ile dikkat çeken Balkan ülkelerinde bu tarihi alanları gezebilir ve kültürel zenginlikleri yakından keşfedebilirsiniz. Mostar, Belgrad ve Budva gibi yerlerde gece hayatı çok hareketlidir. Bu bölgelere giderek sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz.

Balkanlar'da Gezilecek Yerler?

Saraybosna: Balkanlarda görülmesi gereken yerlerin başında Saraybosna gelmektedir. Balkan kültürünü en iyi yansıtan yerlerden biri olan Saraybosna’da savaş döneminden kalma müze ve tünelleri gezebilirsiniz.

Üsküp: Doğa manzaraları ile dikkat çeken Üsküp’te keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra teknelere binerek unutamayacağınız bir gezi yapabilirsiniz.

Sırbistan: Balkan turlarının başlangıç noktası olarak görülebilir. Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad, gezilmesi gereken ilk yerlerden biridir. Birçok müze, kale, katedral ve caddeler keşfedilmek için sizleri bekliyor.

Bosna – Hersek: Mostar ve Saraybosna şehirleri ile popüler olmuştur. Bu iki şehri baştan sona gezerek cami, katedral ve kaleleri yakından keşfedebilirsiniz.

Karadağ: Ucuzluğu ve güzelliği ile dikkat çeken Karadağ, Balkan turlarında mutlaka gezilen yerlerden biridir. Ülkenin başkenti Podgorica’dır. Ancak Budva şehri çok daha fazla rağbet görmektedir. Gece hayatı ve plajları ile ön planda olan Budva, tarihi alanları ile de dikkat çekmektedir.

Özel Günler ve Festivaller

Balkan ülkelerini daha yakından tanımak ve kültürlerini keşfetmek için festivallere katılabilirsiniz. Guca Trumpet Festivali, Southern Soul Festivali ve Exix Festivali ile Balkan ülkelerinin insanları ile kaynaşabilirsiniz.


Balkan Turları hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica