Sıralama:

Zanzibar Turu - 5 Gece

7 Gece 8 Gün

5 Gece Konaklama

4* Oteller (Standart Oda) Emirates Airline İle

Uçaklı Ulaşım

999,00 9.703,29

Afrika Turları | Yurt Dışı Turlar

Afrika, hem vahşi doğanın içerisinde hem de lüks yaşamı sunan yeşillikli alanları ile her kültüre kapı açan bir kıtadır. Dünyanın üçüncü büyük kıtası olarak bilinen Afrika, bambaşka coğrafyaları sunmasının yanında, yaşam farkları açısından da büyük zıtlıkları görmenizi sağlar. Farklı bir kültürü yaşatacak uygun Afrika turları ile bu kıtayı gezmek mümkün olabilir.

 Genel Bilgi

Kuzeyinden güneyine doğru değişen iklimi ile çok farklı bir coğrafya sunar. Afrika hem yeşil alanları hem de uzun ve büyük çölleri içerisinde barındırdığı için farklı etkinliklere çok açıktır. Doğusunda Atlas Okyanusu, güneyinde Avrupa kıyıları ve kuzeyinde Antarktika'nın yer alması, içerisindeki çeşitliliği ve zenginliği kanıtlamaya yeter. Genellikle farklı bölgelerindeki etkinliklere turlar aracılığı ile geçmek mümkün olacaktır.

 Ne Yenir?

Afrika'da oldukça farklı et yemeklerine ve tatlılara rastlamak mümkündür. Boerewors, Cape Malay köri soslu tavuk Malvapuding, Biltong, Melktert, deve kuşu eti, Bobotie, Amarula, Dom, Pedro, Snoek Balığı ve Chakalaka Afrika'nın en meşhur lezzetleridir.

 Neler Yapılır?

Vahşi ormanlarında yapılacak safari turları oldukça eğlencelidir. Bununla birlikte daha sakin etkinlikler isteyenler için deniz manzarası izlemek ve Afrika'nın yerel dans gösterilerine katılmak oldukça eğlenceli ve farklı olacaktır. Afrika turları içerisinde bu tarz farklı etkinliklere katılma fırsatı yakalanabilir.

 Gezilecek Yerler

Afrika'da doğal halini hala koruyan ve bir tarihe tanıklık eden çok fazla ülke bulunmaktadır. Kenya, Ulusal Nairobi Parkı, Marakeş, Cape Town, Kahire, Arusha, Morityus, Fes, Kampala, Zanzibar, Durban, Mombasa, Agadir, Kampala ve Kazablanka görülecek yerler arasında mutlaka bulunmalıdır. Tarihi ve doğal değerleri hala eskisi gibidir.

Özel Günler ve Festivaller

Afrika kıtasında da oldukça farklı, kültürel ve eğlenceli festivaller gerçekleştirilir. Prickly Pear Festivali, Up the Creek, Uluslararası Cape Town Jazz Festivali, Lambert's Bay Festivali, Zeytin Festivali, Scifest Africa, Dulstroom Kış Festivali ve Balina Festivali gibi oldukça meşhur etkinliklere katılım sağlanabilir. İşçi bayramı, royal wedding ve gençlik bayramı gibi özel günleri de kutlamalar ile geçer. Afrika turları içerisine denk gelen herhangi bir etkinliğe katılım sağlanarak, bu kıtanın insanlarına ait olan eğlence dünyası keyifle keşfedilebilir.

Afrika Turları hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 444 5 467 no'lu çağrı merkezi numaramızdan satış danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yandex.Metrica